Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hubertova jízda Ranč Kocanda 2016

          V sobotu 1. října se na Ranči Kocanda po několika letech opět uskutečnila Hubertova jízda. 


          Sraz účastníků byl naplánován na 10. hodinu, ale většina z nás se do přípravy koní pustila už za brzkého rána, vždyť více jak polovina účastníků absolvovala ze svých domovských stájí téměř 10 km putování po kopytě, za což jim patří veliký dík.
          Právě díky jezdcům z JK Equibona a Jezdeckého areálu Muchov se nás sešlo krásných 11 koní a jezdců.

img_7278.jpg


img_7283.jpg

          Nesmíme zapomenout ani na naše sousedky z obce Mříčná, které přijaly naše pozvání na společnou vyjížďku.

img_7334.jpg

img_7367.jpg

          Domácí stáj reprezentovaly 3 klisny. Své druhé Hubertovi jízdy v životě se zúčastnila letos 5letá klisna irského coba Berenika se zkušeným panem Podlešákem v sedle.

img_7286.jpg

          Dalším koněm z Ranče Kocanda byla klisna Luna, zkušená liška z dřívějších Hubertů na Kocandě, která se letos zúčastnila coby doprovod své dcery Bereniky. V sedle měla Míšu Vinklářovou.

img_7290.jpg

          Posledním zúčastněným byla klisna Irma, další zkušený účastník Hubertových jízd, kterou jsem si coby mástr vybrala jako koně, na kterého se lze spolehnout za jakékoliv situace.

img_7317.jpg
 

          Po úvodním slavnostním přípitku, který zajistil majitel ranče, jsme se vydali na cestu.

img_7355.jpg

 

img_7370.jpg


          Trasa Hubertovy jízdy vedla po polních a lesních cestách v okolí vrchu Strážník, kde jsme v poklidném tempu a přátelské atmosféře zdolali asi 13 km okruh.

          Po návratu na Ranč čekalo jezdce hledání lišky. Znalost terénu rozhodla, a tak liška zůstala doma zásluhou Míši Vinklářové a klisny Luny.

img_7507.jpg

          Po úspěšném a hlavně nečekaně rychlém nalezení lišky, čekala jezdce a jejich koně přestávka. Hlavně jezdci se měli na co těšit, protože měli přichystáno grilované občerstvení v podobě klobásy nebo vynikajícího vepřového steaku od Týny, která se místo vyjížďky do podzimní přírody věnovala přípravě jídla.

          Napojené a nakrmené jezdce i koně čekala závěrečná jízda zručnosti, kde šlo především o to se dobře pobavit, což se doufám, hlavně díky posledním úkolu, sesednutí s kelímkem plným vody, povedlo.

img_7556.jpg

img_7623.jpg

          Tentokrát si ceny pro vítěze odváželi naši hosté. Naprosto famózním výkonem si vítězství s velkým náskokem zajistil valach Noby se svým jezdcem Davidem z JK Equibona.

img_7745.jpg

 

          Po předání cen se jezdci rozjeli do svých domovských stájí. Všem zúčastněným patří veliký dík. Myslím, že jsme si všichni koňské setkání v krásném slunečném počasí užili.

          Na konci se patří poděkovat i dalším lidem. Nesmíme zapomenout na diváky, kteří přijali naše pozvaní a celý den se starali o pohodovou sousedskou atmosféru na ranči. Děti zaměstnávaly klisny Iluzi a Ditu s žádostmi o svezení a rodiče zatím zabavila Týna se svým občerstvením. 

          A v neposlední řadě ten největší dík patří manželům Kichererovým, kteří poskytli areál Ranče Kocanda i své koně a pomáhali s organizací. Dále pak Týně za přípravu všeho okolo občerstvení a Míše, Áje, Ádě a Natce za pomoc při přípravách během pátku i celé soboty. 

img_7254.jpg

          My z Ranče Kocanda jsme si Hubertovu jízdu a vše okolo moc užili, pro mě to byl neuvěřitelný zážitek, tak doufám, že se zas někdy všichni uvidíme...

Jana Štěpánová
 

 

Další fotky z celého dne najdete ZDE