Jdi na obsah Jdi na menu
 


  irma.jpg Klisna IRMA - narozena 1. 4. 2002

Je zástupcem Fríského koně. Fríský kůň je jedno z nejstarších evropských plemen. Údajně toto plemeno vlastnil a používal již Alexander Veliký. Pochází z fríského pobřeží severního Holandska. Díky své živosti a temperamentu je fríský kůň používán i jako jezdecký. Vyniká však v zápřeži, protože je krásně vyvážený a v postroji se pohybuje energických, velmi působivým krokem.
Pro černou barvu srsti, důstojný vzhled a vznešený chod byli fríští koně často využíváni v zápřeži jako koně panovnických dvorů. Stejné vlastnosti jim však otevřely cestu i do
cirkusových manéží. Fríský kůň má jemné rysy a velmi výrazně vyjadřuje poddajnost a milou povahu tohoto plemene. Typickým znakem je černá barva, velmi bohatý a hustý ohon, kvalitní a tvrdá kopyta a spěnky nesoucí bohatý rous.

   Klisna LUNA - narozena 1. 1. 2000

irma.jpg

Je zástupcem Irského tinkera. Irský tinker pochází z Irska. Pro své pestré a barevné zbarvení dříve šlechta tyto koně považovala za bezcenné a přenechávala je cikánům. Ti za účelem vylepšení chovu pořádali výpravy do ohrad za dobrými hřebci a přilitím kvalitní krve se rodili stále lepší strakatí koně. Byli odchováváni velice tvrdě, své majitele vozili po celé zemi. Irský tinker se vyznačuje černobílým nebo hnědobýlím zbarvením, bohatou hřívou, silným ožíněným ocasem a bohatými hedvábnými rousy. Tinker je velmi odolný a bývá chováním celoročně venku. Povahově to je velmi dobromyslný a rozvážný kůň s pevnými nervy. Velmi přátelský a snadno ovladatelný chodí Irský tinker v zápřeži i pod sedlem a pro svoji mírnou povahu bývá využíván i pro hippoterapii.

 irma.jpg

Valach SAGAR - narozen 6. 4. 2000
je zástupcem plemene Hafling. Pro toto plemeno je typické zbarvení ryzák se světlou hřívou a ocasem. Hafling je odolné horské plemeno, které pochází z rakouských Tyrol. Hafling je ideální kůň pod sedlo i do zápřahu. Je spolehlivý s mírným temperamentem. Velmi odolný a přátelský. Plemeno je neobyčejně zdravé a otužilé. V Rakousku tito koně začínají pracovat až po 4. roce života, ale zato jsou výkonní do vyššího věku.

irma.jpg

 

Klisna BERENIKA - narozena 3. 5. 1997
Jako klisna Iluze je zástupcem huculského plemene pocházejícího z rumunských Karpat. Opustila nás po dlouhé nemoci v únoru 2011 a již se pase na nebeských pastvinách.

 

 

  

 

aphrodite-2.jpg

 

Klisna APHRODITE - narozena 15. 3.1991
Je stejně jako valach Sagar zástupcem plemene Hafling.

 

 

 

 

 

 

  Klisna ILUZE - narozena 2. 2. 1995, zapsána v HPK

iluze_.jpg

Je zástupcem huculského plemene pocházejícího z rumunských Karpat. Huculové jsou pravděpodobně přímými potomky Tarpana. Hucul byl dříve využíván pod sedlo, do tahu, práci v lese a zemědělství. Je velmi odolný, vytrvalý, silný, dlouhověký a velmi mírné povahy. Je to ideální kůň pro výuku dětí a je také často pro svou povahu využíván k hipoterapii.

 

 

  

   

ranc-1.jpg

vetvicka.gif